• Питання, які найчастіше надходять

  ОБ’ЄКТИ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

   1. Як і де можна отримати Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами?

  Процедура отримання Дозволу на розміщення рекламного засобу визначена Порядком розміщення зовнішньої реклами в м. Києві*, що затверджений Рішенням Київської міської ради від 05.02.2019 № 207. Відповідно до Порядку, надання Дозволу належить виключно до компетенції робочого органу – Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

  Пакет документів для отримання Дозволу на розміщення зовнішньої реклами подається до Центру надання адміністративних послуг міста Києва, що розтащовано за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 19-Б.

  Офіційний веб-портал Центру надання адміністративних послуг міста Києва — http://ac.dozvil-kiev.gov.ua.

  2. Які документи необхідно подати до  Центру надання адміністративних послуг, щоб отримати дозвіл на встановлення об’єкту зовнішньої реклами?

  Фізична або юридична особа, що має бажання розмістити об’єкт зовнішньої реклами, повинна звернутися до Дозвільного центру з заявою на оформлення дозволу та наступним переліком документів (п.2.1.1 Порядку розміщення зовнішньої реклами):

  • кольорова фотокартка, що дає змогу визначити прив’язку до місця розташування РЗ;

  • комп’ютерний макет місця (розміром 10 х 15 см), на якому планується розташування РЗ (у разі розміщення на фасаді будівель та споруд надається фотокартка всього фасаду будівлі з усіма вже розміщеними РЗ);

  • Ескіз РЗ;

  • конструктивні рішення у 2 примірниках, завірені підписами і печаткою розробника, які містять інформацію про основні габаритні розміри, вузли кріплення, застосовані матеріали, підключення до інженерних мереж, інші технічні характеристики щодо дотримання встановлених нормативними документами вимог до проектування та конструювання (формат А 4);

  • завірена належним чином копія ліцензії чи кваліфікаційного сертифіката розробника, що підтверджує право останнього виконувати послуги (роботи) будівельного проектування та конструювання або пов’язані із створенням об’єкта архітектури;

  • Копія довідки з Єдиного державного реєстру підприємств, організацій та установ.

  Перелік обов’язкових вимог до рекламних конструкцій, їх видів (типів) та рекомендовані приклади дизайнерського рішення конструктивів таких РЗ, які можуть розміщуватися на території міста Києва, основні технічні характеристики, загальні вимоги до розміщення та експлуатації кожної конструкції визначені в Правилах розміщення рекламних засобів у місті Києві*, затверджених Рішенням Київської міської ради № 223/2445 від 20 квітня 2017 року .

  *Порядок розміщення зовнiшньої реклами в м.Києві та Правила розміщення рекламних засобів у м.Києві можна знайти на сайті КП «Київреклама» → розділ Нормативні документи → Рішення Київської міської ради

  ВИВІСКА (ІНФОРМАЦІЙНА)

  1. Як зрозуміти, що конструкція є вивіскою (інформаційною вивіскою).

  Умова 1. Визначення вивіски (п.1.7.1 Порядку розміщення вивісок)

  Вивіска (інформаційна вивіска) – конструктивний елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі або яка має право на його використання, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого на­йменування особи), час роботи, номер приміщення та вказівник напрямку руху до нього, номер телефону; який розміщено на зовнішній поверхні фасаду будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу у таке приміщення; який не є рекламним засобом.

  Умова 2. Площа вивіски.

  Площа поверхні всіх елементів та складових вивіски не повинна перевищувати 3 кв. м (крім вивіски, що встановлюється під кутом до фасаду – не більше 1 кв. м) Якщо у будівлі знаходяться кілька власників (орендарів) приміщень, зовнішній вхід для яких є спільним, то розміщення їхніх вивісок на фасаді рекомендується на невеликих табличках однакового розміру (площею до 0,3 кв. м).

  Умова 3. Вивіска може бути виготовлена у вигляді:

  Окремих об’ємно-просторових літер, цифр з фоном або без фону, суцільного стенду, лайтбоксу (залежно від Зони обмеженого використання), також Конструктивного елемента, що встановлюється під кутом до фасаду будинку (будівлі).

  Так має виглядати ескіз вивіски:

  biryukov

  biryukov

  2. Як оформити вивіску

  Особа, яка встановила або яка має намір встановити вивіску, її уповноважений (законний) представник, подає до Центру надання адміністративних послуг м. Києва або центру надання адміністративних послуг районної в місті Києві державної адміністрацій за місцем розміщення вивіски повідомлення про розміщення вивіски з доданими до нього документами у двох примірниках (розділ ІІІ Порядку розміщення вивісок):

  • Копія документа, що посвідчує право власності (користування) приміщення (будівлю, споруду), де розміщено вивіску. – 2 екз.

  • Чіткий кольоровий знімок розміром 10 х 15 сантиметрів, що дає можливість визначити прив’язку місця розміщення ви­віски (при розміщенні на фасаді будівель та споруд надається фотокартка всього фасаду будівлі з усіма вже розміщеними вивісками) та комп’ютерний макет місця з вивіскою. – 2 екз. ;

  • Ескіз вивіски, який визначає основні характеристики вивіски: вид (тип) виготовлення вивіски, її габаритні розміри, відстані від місць кріплення на фасаді до зовнішньої поверхні вивіски – 2 екз. ;

  • Належним чином завірена копія паспорта фасаду, яким передбачено розміщення вивіски (у разі наявності). – 2 екз.

  ** Рішення Київської міської ради № 9/7582 від 24 жовтня 2019 року Про внесення змін до Порядку розміщення вивісок у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20 квітня 2017 року № 224/2446 можна знайти на сайті КП «Київреклама» → розділ Нормативні документи → Рішення Київської міської ради

  Пакет документів подається до Центру надання адміністративних послуг міста Києва, що розтащовано за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 19-Б або центру надання адміністративних послуг районної в місті Києві державної адміністрацій за місцем розміщення вивіски; також повідомлення та додатки до нього можуть бути подані в електронному вигляді через вебсторінку Управління з питань реклами

   

  Як оформити вивіску (посилання)

   

  Онлайн сервіс

  Запрацював онлайн-сервіс, за допомогою якого підприємці можуть подати документи для отримання висновку стосовно відповідності розміщення вивісок, встановленим у столиці вимогам щодо їх розміщення.
  Раніше подання таких документів було можливе через Центр надання адміністративних послуг міста Києва, виключно у паперовому вигляді. 
  Наразі, для спрощення діяльності підприємців, Управління з питань реклами створило можливість зробити це в форматі онлайн.
  Протягом 10 днів підприємець зможе отримати відповідний висновок, увесь цей час відстежуючи рух своєї заяви.
  Покрокову інструкцію по використанню онлайн-сервісу ми продемонстрували за допомогою відео.
  1. Проходження автентифікаціі:
   

  Реклама на транспорті

  1. Оформлення погодження на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва