• Наталія Гончарова: У будь якій ситуації треба бути позитивною, доброзичливою, цінувати те, що маєш. Тоді успіх гарантовано.

    «Як поєднати у собі успішного керівника і берегиню дому?» – такою другого березня була тема програми «Формула душі» на Радіо Київ 98 FM за участю директора КП «Київреклама» Наталії  Гончарової. Проте відведеної для спілкування години виявилося замало. Вашій увазі – питання, які обговорювали поза ефіром.

    Як створити гармонію в кар‘єрі та особистому житті?

    Універсального рецепту щастя для жінки поки ще, нажаль, не вигадали. Але все більше і більше жінок на своєму прикладі доводять, що “поєднати непоєднуване” можливо, тобто зберегти баланс між кар’єрою, сім’єю і власним Я.

    Успішна сучасна жінка здебільшого саме і поєднує самореалізацію на роботі та вдома, почуваючи себе щасливою. Головне, робити все з любов‘ю.

    Я по собі знаю, що життя сучасної працюючої жінки досить динамічне, тому правильно побудована система пріоритетів та, так би мовити, делегування повноважень в усіх сферах – запорука гармонії.

    Звісно, треба знаходити час не тільки на роботу, дітей, близьких та рідних, а й для себе.

    Жінка-лідер на роботі та жінка – богиня у особистому житті.  Як це сумістити?

    В цьому запитанні вже є на нього відповідь. Не кожна жінка може бути лідером на роботі. Отже мова йде, насамперед, про сильну, амбіційну жінку, з відповідним рівнем інтелекту і бажанням бути не тільки богинею вдома. Звичайно для цього необхідні особисті якості характеру та натури.

    Якщо жінка почувається щасливою в особистому житті, в неї є і сили і натхнення йти до успіху і в роботі.

    Що таке – сучасна жінка у сучасному світі?

    Життя у сучасному світі, на мою думку, надає великі можливості для самореалізації жінок. В Україні наразі можемо спостерігати динамічне скорочення гендерної нерівності. Все більше успішних жінок керують великими компаніями і йдуть в політику. Вважаю, це чудово, тому що і політиці, і бізнесу треба ставати більш людяними. Саме жінка може зробити сучасний світ менш жорстким. Яскравий приклад тому – призначення жінок міністрами оборони європейських країн (Швеції, Голландії, Норвегії), які проводять виважену мирну політику.

    Чи лишилася в нас професійна дискримінація?

    Не думаю, що зараз в Україні професійна дискримінація є масштабним явищем. В нас, як і в розвиненому європейському суспільстві, жінки все більше повноцінно освоюють різноманітні професії і займають посади, які раніше вважалися суто чоловічими. Сподіваюсь, що у недалекому майбутньому про поняття професійної дискримінації в Україні взагалі забудуть.

    Як досягти успіху у кар‘єрі?

    Так само і як досягнути успіху в будь-якій іншій сфері. Наполегливо працювати, насамперед, над собою. Бачити мету, вірити в свої сили, не боятися помилок! Брати відповідальність за своє життя на себе. Дуже важливо, звичайно, мати підтримку в родині, відпочивати в колі найближчих рідних людей, мріяти і бути оптимістом.

    Успіху в кар’єрі можна досягнути, якщо бути цілеспрямованою, постійно навчатися і набувати нового досвіду, бачити результати своїх зусиль і робити відповідні висновки.

    Щастя у роботі є?

    Щастя в роботі можливо тільки тоді, коли людина займається улюбленою справою. Не можна почуватися щасливим, виконуючи роботу, до якої не лежить душа.

    Стародавня мудрість говорить, що людина творець свого щастя. Із цим важко не погодитися. Для мене щастя – це горде відчуття своєї вагомості у суспільстві, вміння віддавати свої сили, знання і досвід служінню людям, рідному місту. Самореалізація в роботі робить життя повноцінним.

    Для мене ця повноцінність полягає у щасливій родині та улюбленій праці.

    Жіноча харизма – чи можна її розвивати, як використовувати? 

    Що таке харизма? Це здатність людини викликати у оточуючих почуття захоплення, поваги, довіри і завдяки цьому легко управляти іншими людьми. Гадаю, що жінці викликати захоплення навіть легше, ніж чоловіку, але не вважаю, що припустимі маніпулювання. Принаймні,  якщо мова йде про роботу.

    У будь якій ситуації треба бути позитивною, доброзичливою, цінувати те, що маєш. Тоді успіх гарантовано.

    Стилі та методи управлінні, притаманні жінкам?

    Я б розглядала це питання без гендерної приналежності, тому що жінка-керівник, насамперед, професіонал. Насамперед їй притаманні стилі і методи управління професіонала на своєму місці.

    Особисто моя думка, що основними умовами успішного керівництва колективу є підтримка свободи висловлювань і ініціатива працівників, справедливість в оцінці підлеглих, повага кожного члена колективу та відчуття солідарності з ними.

    Стиль життя ділової жінки: життєвий простір, духовність, естетика, імідж, краса та здоров‘я?

    Гадаю Ви мали на увазі особистий простір ділової жінки. Можу сказали тільки, що в ділової жінки, можливо, трохи менше особистого простору, порівняно з жінкою, що займається лише домашнім господарством та вихованням дітей. Але, безперечно, він є…

    Хвилини, коли є можливість побути наодинці з собою, або побалувати себе якимись «приємностями», безперечно, дуже цінні для ділової жінки, а тому вона ставиться до них з особливим пієтетом.

    Жіноча чарівність, як засіб самовираження?

    Про жіночу чарівність складають поеми і оспівують її в віршах. Безперечно,  жіноча чарівність є потужною зброєю у діловому спілкуванні, але, повірте, тільки цього замало, щоб стати дійсно успішною.

    Чарівність допомагає справити перше враження, але тільки перше! Без відповідних знань, досвіду, компетентності в своїй справі воно може стати останнім.

    Джерела енергії жінки-керівника?

    Джерелом енергії в роботі жінки-керівника, мабуть, є бажання піклуватися, покращувати все, до чого вона причетна, та бачити результати своїх зусиль.

    Найпотужнішим джерелом енергії може стати щаслива родина.

    radio_2

    Наталія Гончарова та ведучий програми «Формула душі» Іван Сторчак.

     

    Рубрики: Інтерв'ю